Nerezové komíny


Jaké nerezové komíny a kouřovody nabízíme?

Nerezové komíny DW | Nerezové kouřovody EW | Komíny EW TWIN

Když mluvíme o nerezových komínech, máme nejčastěji na mysli třísložkový nerezový komínový systém. K nerezovým kouřovodům ale řadíme i komínové vložky pro vložkování starých komínů nebo nerezové kouřovody sloužící k propojení spotřebiče a komínu. Zmíníme se i o ocelových kouřovodech. Ty bývají nejčastěji v černém provedení (natřené kamnářskou barvou) a slouží také k propojení spotřebiče s komínem.

 


Třísložkové nerezové komíny

trislozkovy-nerezovy-komin
Třísložkové nerezové komíny jsou plnohodnotné komíny vhodné pro všechny typy spotřebičů. Tvoří je vnitřní vložka a vnější plášť z nerezového plechu. Prostor mezi nimi je pak vyplněn tepelnou izolací. Nerezové komíny se nejčastěji používají u moderních soukromých nemovitostí, kde dokreslují čistou architektonickou koncepci nebo u činžovních domů, kde není z technických důvodů možné / žádoucí stavět klasický zděný komínový systém. Velkou výhodou je zde i relativně snadná stavba. Jednotlivé díly se do sebe jednoduše zasouvají a zajišťují páskami a není tak nutné používat maltu a spárovací hmotu jako u zděných komínů. Nerezový komín je možné stavět i s různými „záhyby“ a není tak nutné mít komín pouze svisle, tak jak je to u cihelných komínů, ale některé jeho části mohou být i šikmé. Nerezový komín lze stavět i ve špatně přístupných prostorách, například ve světlících činžovních domů.

Nerezové vložky pro vložkování komínů 

vlozkovani-kominuNerezové komínové vložky se používají hlavně k rekonstrukcím starých komínů – tzv. vložkování. U starých komínů se nejprve zkontroluje průchodnost spalinové cesty, po které následuje čištění nebo frézování komínu. Do takto připraveného průduchu se zasouvají jednotlivé nerezové vložky. Ty dodáváme v různých průměrech (standardně od 80mm do 250mm) a s různými tloušťkami plechu, která se určuje podle typu paliva a spotřebiče, který bude na komín připojen. Na obrázku můžete vidět vpravo komín před vyvložkováním a vlevo po něm.

Nerezové kouřovody pro propojení spotřebiče a komínu

nerezove-kourovody

Nerezové kouřovody se nejčastěji používají pro připojení krbových vložek nebo kotlů do komínu. Méně často se používají při propojení krbových kamen s komínem. Mohou se napojovat jak k nerezovým komínům, tak k těm zděným se šamotovou vložkou – v tomto případě se použije tzv. přechodka (viz obrázek). Nerezové kouřovody mají několik specifických vlastností. I při nižší síle použitého materiálu mají vysokou životnost a oproti těžkým ocelovým kouřovodům se s nimi lépe manipuluje a snadněji se instalují. K nevýhodám nerezových kouřovodů určitě vyšší cena a pro někoho méně přitažlivý vzhled ve srovnání s černými ocelovými kouřovody.

Ocelové kouřovody pro připojení kamen

ocelove-kourovody

Ocelové kouřovody se na rozdíl od nerezových používají hlavně na viditelných místech. Díky povrchové úpravě kvalitním senothermním matným lakem (většinou černé barvy), působí u krbových kamen esteticky velice příjemně. Ocelové kouřovody jsou vyrobeny z 2mm silné oceli, díky čemuž mají velmi dlouhou životnost. Oproti nerezovým kouřovodům jsou levnější ale kvůli vyšší váze se hůře instalují.

Vlastnosti nerezových komínů

Nerezové komíny mají jedinečnou vlastnost a tou je velice jednoduchá a flexibilní instalace. Nerezový komín je ideálním řešením pro rodinné domy, chaty, ale i další objekty. Nabízí se jako velmi dobrá volba v případě rekonstrukce starších komínových systémů. Právě zde můžeme zvolit nerezový komín, díky jeho snadné instalaci a vysoké kvalitě.

Celý systém se sestavuje pouhým zasunutím jednotlivých dílů do sebe. Jednotlivé spoje nerez o komínů se zajistí sponou. Základním prvkem je pevná komínová vložka vyrobená z nerezového plechu. Použité materiály zaručují vysokou kvalitu a dlouhou životnost všech dílů komínu. Komínové těleso je založeno na teleskopické vzpěře, základové desce, základu. Nerezový komín je také možné použít jako přímý kouřovod s funkcí komína. Komín je usazen na vynášecím dílu na podlahové ploše nad podlažím, kde je umístěn spotřebič. Následně nerezový komín pokračuje rovnými komínovými díly a komínovým ukončením.


p832472 p889666


Výhody nerezových komínů

Průduch nerezových komínu drží kumulaci tepla na velmi nízké úrovni a zároveň poskytuje vynikající tepelnou izolaci. Zajistí tak rychlé ohřátí celého kouřovodu s minimem usazených zplodin v komínových vložkách.
Nerezové komíny je možné kotvit na fasádu, stejně tak je mozné vestavět je do objektu, či je zasadit zcela samostatně. Nerezové komíny jsou oblíbené pro svůj vzhled, kvalitu a bezpečnost. Díky svým vlastnostem jsou vhodné také pro nízkoenergetické a pasivní domy.

Pokud hledáte jinou variantu, navštivte sekci komíny a vyberte si z naší kompletní nabídky.


p120415 p055549