Nerezové komíny Jeremias DW

Zpět na
nerezové komíny
|
Nerezové
kouřovody EW
|
Komíny
EW TWIN

Třísložkový nerezový komínový systém Jeremias DW je klasický nerezový systém, který se používá vně i uvnitř staveb. Systém je vhodný pro široké spektrum spotřebičů (topenišť). Používá se nejen pro kotle a otevřené nebo uzavřené krby ale i pro různá vzduchotechnická, sušící a jiná průmyslová zařízení. Hodí se i pro nejrůznější druhy pecí nebo kachlových kamen.

Třívrstvý nerezový komín DW-eco

Nerezový komín Jeremias DW Eco

Třísložkový komínový systém DW-eco je vhodný pro všechny podtlakové spotřebiče, které pracují v suchém i vlhkém provozu. Použít jej tedy můžete u topidel spalujících pevná paliva, plyn i olej. Nerezový komín DW-eco je vybaven 25 mm silnou minerální izolací s hustotou 120 kg/m3.

Vnitřní i vnější stěna vložky je z 0,5 mm silného nerezového plechu. Maximální provozní teplota komína je 400°C / 600°C a tepelný odpor činí 0,26 m2 / kW. Střední drsnost je 1 mm. Vložky jsou svařované kontinuálním WIG / laserem a celý systém je odolný proti vyhoření sazí. Těsnost systému je zajištěna zasunutím vložek pomocí zúžení a rozšíření na koncích vložek a zároveň vnější stahovací sponou.

Od posledního uchycení komína může být volná výška komínu 3 metry (v případě průměru 130-300 mm), 2,5 metru (v případě průměru 350-400 mm) nebo 1,5 metru (v případě průměru 450-500mm).

Podtlakový nerezový komín DW-fu

Nerezový komín Jeremias DW Fu

Třísložkový nerezový komín DW-fu je určen pro každý typ běžného podtlakového spotřebiče na pevná paliva, plyn nebo olej. Systém je odolný proti vlhkosti a tak může pracovat v suchém i vlhkém prostředí.

Nerezový komín DW-fu je odolný proti vyhoření sazí, jeho provozní teplota je maximálně 400°C / 600°C a tepelný odpor má 0,501 m2 / kW.

Nerezové vložky systému DW-fu jsou obě (vnitřní i vnější) 0,6 - 1 mm silné a mají střední drsnost 1 mm. Svařované jsou kontinuálním WIG / laserem a spojují se zasunutím do sebe (hrdlo je na jedné straně zúžené). Spojení vložek je navíc pojištěno vnější stahovací sponou.

Nerezový komínový systém DW-fu je vybaven minerální izolací silnou 32,5 nebo 50 mm s hustotou 120 kg / m3. Komín lze od posledního ukotvení stavět až do výšky 3 metry (u průměru 600 mm) nebo 1,5 metru (u průměru 600 - 1000 m).

Přetlakový nerezový komín DW-al

Nerezový komín Jeremias DW Al

DW-al je třísložkový tlakutěsný komín, který je díky odolnosti proti vlhkosti určený speciálně pro přetlakové nebo podtlakové spotřebiče pracující ve vlhkém prostředí. Je navržen k odvodu spalin od kotlů spalujících plyn nebo olej. Provozní teplota komína by neměla přesáhnout 200°C a maximální přetlak je 200 Pa.

Vložky systému DW-al jsou vyrobeny z nerezového plechu o tloušťce 0,6 - 1 mm (vnitřní i vnější stěna má stejnou sílu). Vložky jsou vzájemně propojeny zasunutím do sebe (zúžené hrdlo) a spoj je zajištěn vnější ocelovou stahovací sponou. Střední drsnost materiálu je 1 mm. Vložky jsou vybaveny minerální izolací o síle 32,5 nebo 50 mm s hustotou 120 kg / m3.

Vložky jsou svařované kontinuálně WIG / laser a za posledním uchycením se mohou stavět do výšky 3 metry.

Univerzální třísložkový nerezový komín DW-kl

Nerezový komín Jeremias DW Kl

Nerezový komínový systém Jeremias DW-kl je univerzální systém, který lze použít pro všechny běžné spotřebiče včetně kogeneračních jednotek a dieselových motorů. Komín je možné použít u spotřebičů podtlakových, přetlakových i vysokotlakých a to jak v suchém tak v mokrém prostředí.

Maximální provozní teplota nerezového komína DW-kl je 400°C nebo 600°C a zvládá přetlak 200 Pa nebo 5000 Pa. Vnější i vnitřní komínové roury jsou 0,6 - 1 mm silné, svařované kontinuálně WIG / laserem. Tepelný odpor činí 0,501 m2 / kW a střední drsnost je 1 mm. Celý systém je také odolný proti vyhoření sazí.

Vložky obsahují minerální tepelnou izolaci silnou 32,5 nebo 50 mm (hustota 120 kg / m3) a jsou díky konickému spojení tlakutěsné. Při průměru vložky do 600 mm lze stavět komín od posledního uchycení další 3 metry do výšky. U průměru 600 - 1000 mm pak 1,5 metru.

Třísložkový nerezový komín DW-vision

Nerezový komín Jeremias DW Vision

DW-vision je třívrstvý nerezový systém vhodný pro všechny druhy podtlakových spotřebičů (na pevná paliva, plyn i olej). Pracovat může v suchém i vlhkém provozu. Provozní teplota komína je maximálně 400°C, tepelný odpor 0,501 m2 / kW a celý systém je odolný proti vyhoření sazí. Střední drsnost je 1 mm.

Jednotlivé díly nerezového komína DW-vision se spojují zasouváním bez nutnosti použití stahovacích spon. Vložky jsou vyrobeny z 0,6 mm silného nerezového plechu a prostor mezi vnitřní a vnější stěnou je vyplněn minerální tepelnou izolací o síle 32,5 mm a hustotě 120 kg / m3. Vnější plášť vložky má kartáčovaný povrch. Vložky jsou svařované kontinuálně WIG / laserem. Nerezový komín DW-vision může stát volně 3 metry od posledního ukotvení.

Nerezový komín DW-mammut (keramika + nerez)

Nerezový komín Jeremias DW Mammut

Speciální nerezový komín DW-mammut je třísložkový systém s vnitřní izostatickou keramickou vložkou a vnějším nerezovým pláštěm. Komín se hodí pro všechny druhy podtlakových spotřebičů (pevná paliva, olej, plyn).

Provozní teplota nerezového komína DW-mammut je max. 400°C, tepelný odpor >0,322 m2 / kW a střední drsnost 1,5 mm. Komín je odolný proti vyhoření sazí a lze ho stavět 3 metry volně do výšky od posledního ukotvení.

Vložky nerezového komína tvoří vnitřní isotonická keramická vložka silná 8 mm, jejíž díly se lepí speciálním lepidlem. Na keramické vložce leží 32,5 mm silná minerální tepelná izolace o hustotě 120 kg / m3. Vnější plášť komínové vložky tvoří 0,6 mm silný nerezový plech svařovaný kontinuálně WIG / laserem. Po zalepení vnitřní keramické vložky se vnější nerezový plášť zasouvá do dalšího dílce pomocí zúženého hrdla a celá vložka je pak zajištěna stahovací ocelovou sponou.