Komínové systémy

U návrhu komínového systému je nutné především dbát na to, aby spaliny správně prošly celou spalinovou cestou, tedy cestou kouřovodem přes sopouch až k ústí komína. Kromě toho je třeba brát v potaz použité materiály, dispozice stavby a celou řadu dalších okolností. Se správným výběrem, návrhem a realizací Vám rádi pomůžeme!

Jaké komínové systémy Vám nabídneme?

Domácí spotřebiče paliv, tedy kotle a další zařízení, se v posledních letech velmi zdokonalily a tak je třeba přizpůsobit jim i současné komínové systémy. Kvalitních Komínových systémů je v současné době na trhu poměrně velké množství, proto se Vám snažíme nabízet ty nejkvalitnější a zároveň cenově dostupné varianty, od pečlivě vybraných výrobců. Při výběru dodavatelů komínových systémů jsme se zaměřili na tři hlavní věci: Kvalita a technická vyspělost, záruční servis a cenová dostupnost. Těmito požadavky nakonec prošli pouze dva výrobci - nerezové komínové systémy Jeremias a betonové komíny Schiedel.

Betonový komínový systém s keramickou vložkou - Schiedel

Betonový komínový systém s keramickou vložkou Schiedel

Komínové systémy Schiedel jsou nejpoužívanějším typem komínů v EU. Tento systém jsme zvolili také proto, že vyniká vysokou a stabilní kvalitou nadstřešní části. Nedochází zde k provlhnutí nebo zatékání tak jako u mnoha českých výrobců. Spodní část komína dosahuje standardní kvality, která je prakticky stejná u všech výrobců. Dalším argumentem pro použití komínového systému Schiedel byla pro nás velká vstřícnost a ochota při vyřizování reklamací. U českých výrobců jsme se bohužel často setkávali s velmi složitým řešením reklamací.

Komínový systém Schiedel tvoří keramická vložka obalená nehořlavou izolací. Nosná část komínu je tvořena betonovou tvarovkou. Celý systém vyniká i snadnou a rychlou montáží.


">

Nerezový komínový systém Jeremias

Nerezový komín Jeremias

Nerezové komíny Jeremias jsou absolutní špičkou na evropském trhu. Tuto pozici si firma vydobyla zejména svým přístupem k zákazníkům (nabídka, služby, vstřícné vyřizování reklamací) a vysokou kvalitou zpracování i použitých materiálů. Firma Jeremias s centrálou v německém Regensburgu má dnes zastoupení v 10 zemích EU.

U nerezového komínového systému Jeremias se setkáváme s naprosto bezproblémovým řešením reklamací, což u konkurenčních výrobců zdaleka není standardem. Komíny Jeremias nabízí řadu řešení pro prakticky jakoukoliv situaci. Kromě standardních řešení jako je vedení komína vně nebo uvnitř domu či uchycení vysokých nadstřešních částí se u tohoto systému snadno realizují atypická vedení komínů, různé odbočky apod. Komínový systém Jeremias se také výborně hodí pro průmyslové komíny.


Další druhy komínových systémů


Pro odvod spalin z plynového zařízení se jako další varianta nabízí plastový komínový systém. Ten je ovšem nutné vybrat pečlivě, protože vzhledem k neustálému zlepšování efektivity kotlů musí odolávat větším nežádoucím vlivům.

Co se týče průmyslových komínových systémů, nabízíme vícevrstvé kovové komínové systémy, jak pro suchý provoz (označení D), tak také pro mokrý provoz (W). Zde je teplota vnitřního povrchu komína nižší než rosný bod spalin. Tento druh komínového systému lze vést buď vně i uvnitř domu, případně vybudovat zvláštní konstrukci oddělenou od domu.

V současné době k oblíbeným druhům komínů patří krbové komínové systémy. Ty jsou vyrobené z nerezové oceli. Zde je nejdůležitější dbát na bezpečnost a přístup k ústí komínu, jelikož se jedná o komín bez neúčinné výšky.

Vzhledem k bezpečnosti a také efektivitě se na komínové systémy instalují komínové nástavce zvyšující účinnou výšku komína nebo také komínové stříšky, u kterých je hlavním cílem ochránit komín před vlhkostí zvenčí. Jsou vhodné zejména pro komíny napojené přímo do zařízení, tedy bez neúčinné výšky.

Samozřejmě, že na přání zákazníka je možné vytvořit komínový systém na míru. Vše záleží na představě zákazníka a prostorách pro výstavbu komínu.

Trocha teorie komínových systémů

Kouřovod vede spaliny ze spotřebiče do sopouchu, což je napojení do komína. Zde mluvíme o tzv. účinné a neúčinné výšce komína. Účinná výška je vzdálenost sopouchu od ústí komína, zatímco neúčinná část je výška od nejspodnější části komína až do zmíněného sopouchu – tou neprocházejí spaliny, může např. sloužit k jímání části spalin. Vícevrstvý komín se skládá ze tří vrstev vnitřní, izolační a vnější – tím pádem je odolnější vůči vnějším i vnitřním vlivům. Komínový systém je nutné vybírat podle toho, kde se bude nacházet a na jaký druh spotřebiče bude napojen.