Reference

Vybrané reference

Nerezové komíny pro rezidenci U Třešňovky

Další zajímavou zakázkou byla dodávka a stavba kompletních spalinových cest od kotlů na zemní plyn pro bytový dům U Třešňovky v Praze - Kobylisích. Vyustění nerezových komínů nad střechou zde plní i důležitou designovou funkci. Vyústění totiž tvoří 15 komínů, které na někoho působí jako varhany a na jiného zase jako komíny u námořních lodí.

Podobné projekty jsou pro nás nejen výzvou, ale i zábavou. Při realizaci podobných komínových sestav totiž nestavíme obyčejné komíny jako je tomu u rodinných domů ale speciální komíny v unikátním provedení.

přejít do fotogalerie

Komíny na zámku Litomyšl a designové komíny pro RD

Rekonstrukce komínů na zámku v Litomyšli a nové nerezové komíny u moderního domu. Přestože jde o dvě zcela odlišné stavby, něco měli společného. Oba projekty byly pro nás velkou výzvou, oba vyžadovaly vysokou profesionalitu a oba nás velmi bavily.

U rekonstrukce a vložkování historických komínů na zámku v Litomyšli jsme museli postupovat podle jasných pravidel a naprosto přesně splnit zadání. Oboje se nám více než podařilo a komíny velmi dobře fungují a navíc i dokonale splňují náročné požadavky památkářů.

U druhé stavby, tedy moderního domu s jednoduchým a čistým designem, byla situace úplně jiná. Nerezové komíny zde tvoří důležitý designový prvek. Jsou umístěny na stěně u obytné terasy a pokud říkáme, že nerezové komíny mohou být krásné, těžko najdete lepší ukázku.

přejít do fotogalerie

Naše montáže květen 2011

V květnu 2011 jsme kromě stavby nerezových komínů prováděli i několik komínových rekonstrukcí nebo prodlužování komínů pomocí komínových nástavců.

Na fotografiích z opravy starého komína pomocí vložkování lze dobře vidět, že i starý komín lze proměnit na nový bez příliš velkých zásahů do provozu domácnosti.

Na předposlední fotografii je vidět řešení prodloužení nízkého komína vedle chaty. Jelikož komín musí být v tomto případě o několik centimetrů vyšší než je výška hřebene střechy, nevypadal by takto vysoký zděný komín příliš dobře. Navíc by se musel dodatečně zpevňovat pomocí roxorů a i tak by jeho stabilita nebyla stoprocentní. Proto jsme zvolili řešení pomocí komínového nástavce. Tím jsme splnili požadovanou výšku komínu při zachování příjemného vzhledu a stabilní konstrukce.

přejít do fotogalerie

Komíny pro pasivní a NED domy

Komíny určené pro pasivní a nízkoenergetické domy musí splňovat vysoké nároky na izolaci, kvalitu provedení a efektivní odkouření spotřebičů.

přejít do fotogalerie

Montáže komínů a kouřovodů v březnu 2011

V březnu 2011 jsme realizovali standardní stavby nerezových komínů a připojení tepelných spotřebičů. Pro zajímavost se na fotografiích můžete podívat na instalaci nerezového komína v dřevostavbě. Na první pohled jsou patrné zvýšené požadavky na izolaci takového komína oproti instalaci v běžné zděné nemovitosti.

přejít do fotogalerie

Naše montáže leden 2011

I v zimě se dá stavět. Samozřejmě s určitými omezenímy. Ty se ale týkají hlavně zděných komínů, kdy musíme dodržovat předepsané postupy při práci s maltou. Jiná situace je ale při montáži nerezových komínů, které můžeme stavět při prakticky jakémkoliv počasí. Jde totiž o tzv. suchou stavbu, při které nedochází až na výjimky k žádnému zdění.

přejít do fotogalerie

Klempířské práce a prvky KíP s.r.o.

Ke každému komínu patří i nutné klempířské práce. Samozřejmostí je obložení komína v místě průchodu střechou. Můžeme pro vás ale vytvořit i oplechování větší části nebo celého komína - čistě podle vašeho přání.

oplechování komína "na koso"

přejít do fotogalerie

Montáže komínů červenec 2010

V létě 2010 jsme postavili několik nerezových i zděných komínů. Zajímavá fotografie je určitě pohled skrz komín s keramickou vložkou, kde je jasně vidět spárovací hmota, která keramické vložky spojuje.

Zajímavá je i ukázka uchycení zděného komínu ke krovu nebo montáž nerezového komínu v konstrukci dřevostavby.

Stavěli jsme také komín v montované dřevostavbě (foto s jeřábem), kde vždy musíme postupovat velmi rychle, v kooperaci s ostatními členy stavebního teamu - komín roste prakticky stejně rychle jako celá stavba, která trvá dva nebo tři dny.

Na předposlední fotografii můžete vidět způsob připojení nerezového komínu přes redukci a kouřovod ke krbové vložce.

přejít do fotogalerie

Vložkování továrního komínu v Nové Vsi pod Pleší

Starý tovární komín již nesplňoval náročné požadavky moderních zařízení. Zvolili jsme metodu vložkování nerezovými rourami s velkým průměrem a takovou sílou materiálu, která umožní dlouhodobé využití komínu i při velmi intenzivním používaní.

Více o stavbách a opravách továrních komínů se dozvíte v sekci Průmyslové komíny.

přejít do fotogalerie

Komíny jaro 2010

Rok 2010 jsme začali poměrně intenzivní výstavbou nových komínových těles hlavně u rodinných domů. Naprostou většinu tvořili nerezové komíny. Postavili jsme ale i jeden cihlový komín s keramickou vložkou.
Asi nejzajímavějším řešením byla stavba nerezového komína přímo od kamen stojících vprostřed místnosti. Celé těleso komína tu jde přímo středem místnosti a tvoří tak ústřední designový prvek celého interiéru.

přejít do fotogalerie

12dalšíposlední