Kominické služby firmy Komíny Pechlát

Provádíme veškeré komínářské služby jako revize komínů, měření emisí - spalin, čištění komínů, pravidelné prohlídky, frézování komínů, vložkování komínů

Návrhy, realizace komínů a komínových systémů 

Jak se můžete sami přesvědčit v sekci reference, máme za sebou již desítky navržených, postavených, smontovaných a instalovaných komínů a komínových systémů. Každá realizovaná zakázka z uvedených referencí se něčím liší, podmínky a okolnosti realizace jsou vždy něčím specifické. Pro naše zákazníky realizujeme zděné komíny, komíny průmyslové, plastové, krbové i atypické.

Naším motem je osobní přístup ke každému zákazníkovi. Na základě Vašich požadavků a situace (stavby, propozic, topné jednotky atd..) a našich zkušeností Vám pomůžeme najít to nejlepší řešení.

Stavíte či přestavujete dům, nebo prostory k podnikání a hledáte spolehlivé kominické služby od A až do Z? pak se na nás neváhejte obrátit!

Frézování a vložkování komínů

Velmi žádanou službou je frézování komínů. O co jde? Jedná se o způsob rekonstrukce stávajícího komína. Fréza je zařízení šnekovitého tvaru s řetízky na koncích, vloží se do komína a postupně odroluje části cihel do takové míry, aby bylo možné vložit do něj vložku (např. nerezovou). Ovšem zde je nutné brát ohled na stav komína, ne u každého je frézování vhodné.

Po frézování většinou dochází k vložkování komína, zde je nejdůležitějším údajem průměr komína. Ovšem před samotným procesem vložkování je nutné dbát na bezpečnost a případné poničené části komína zcela opravit. Poté se komín vyplňuje vložkou (nerezovou, keramickou či plastovou) i zde je nutné zodpovědně vybrat druh vložky tak aby odpovídala jak spotřebiči tak námi požadovaným vlastnostem.

Další kominické služby

Dále nabízíme měření emisí a účinnosti spalovacích přístrojů. To je důležité především pro firmy, které musí splňovat určité normy.

Co je ovšem důležité i pro fyzické osoby je servisní činnost: kontrola a čištění komínů. Kontrolou komínového systému se rozumí posouzení jak samotného systému, tak celého domu vzhledem k ohrožení požární bezpečnosti. Čištěním potom odstranění spalin ze všech částí kotle tak, aby byla obnovena jeho původní funkce a účinnost.

Revize komínů potom představuje pravidelné kontroly nebo posouzení spalinové cesty během výstavby domu či před připojením nového spalovacího zařízení.

Odkazy na spřátelené weby:

www.tisknu.cz
www.galeriekotelna.cz
Luxusní byty Praha 1