Oficiální prodej komínů Schiedel Komíny Kominické služby Kde nás najdete

Kominictví PECHLÁT, s. r. o.
Široká 241
251 01 Říčany u Prahy

Tel: +420 323 603 444
Fax: +420 323 603 444
E-mail: info(a)pechlat.cz
| mapa |

 

E-shop

Tel: +420 773 068 544
E-mail: eshop@pechlat.cze-shop

DOPORUČUJEME: Navštivte náš e-shop s komínovým sortimentem.
Nakupujte komínové příslušenství bezpečně a on-line.

Sledujte nás na osobním profilu Google+, nebo na firemním Google+

Průmyslové komínyPro průmyslové, administrativní a bytové budovy se jako spalinovod používá nejčastěji vícevrstvý kovový komínový systém (nerezový komín), který vytváří novou spalinovou cestu na odvod spalin od spotřebičů na plynná, kapalná a tuhá paliva. Vícevrstvý neboli třísložkový komínový systém se skládá ze tří částí:

  • vnitřní komínová vložka
  • tepelná izolace
  • kovový plášť, tedy vnější viditelná vrstva komínu


Vícevrstvá kovová konstrukce se využívá pro komíny s přirozeným tahem. Při provozu komínu je vnější tlak vyšší než tlak v komínovém průduchu.

Třívrstvé komíny jsou určené převážně pro suchý provoz (označeno písmenem D), kdy je teplota vnitřního povrchu komínové vložky vyšší než rosný bod spalin za daného tlaku. Při správné volbě systému lze třívrstvé komíny použít i pro mokrý provoz (označeno písmenem W) a odvod spalin z plynných paliv, v těchto případech však spíše doporučujeme vnitřní vložku z plastu.

Komínové těleso a celé provedení spalinové cesty je možné vést po fasádě budovy nebo interiérem. Další možností je tzv. volně stojící komín, který vyžaduje výstavbu samonosné konstrukce.

Komínové vložky a jednovrstvé segmentové prvky komínového systému se využívají pro montáž kouřovodů, sloužících jako odtah spalin od spotřebičů na plynná, kapalná a tuhá paliva.

 prumyslove-001  prumyslove-002