Schiedel Absolut
Komíny Schiedel Komíny Kominické služby

Poptávku vyřizuje


Michal Pechlát
jednatel, obchodní ředitel
Tel: +420 773 926 445

Kde nás najdete

Kominictví PECHLÁT, s. r. o.
Široká 241
251 01 Říčany u Prahy

Tel: +420 773 926 445
E-mail: info(a)pechlat.cz
| mapa |

 

E-shop

Tel: +420 773 068 544
E-mail: eshop@pechlat.cze-shop

DOPORUČUJEME: Navštivte náš e-shop s komínovým sortimentem.
Nakupujte komínové příslušenství bezpečně a on-line.

Sledujte nás na osobním profilu Google+, nebo na firemním Google+

Komínový systém Schiedel Absolut

Komínový systém Schiedel AbsolutUniverzální komín Schiedel Absolut, určený především pro rodinné domy, nabízí absolutní volnost při výběru typu spotřebiče paliv a jde o jeden z nejoblíbenějších komínů Schiedel. Jde o keramicko-betonový dvousložkový komínový systém s keramickou tenkostěnnou vložkou obklopenou betonovou tvárnicí s integrovanou izolací. Komín se dodává s vložkou ve dvou průměrech (12 až 20 cm).

Komínový systém Schiedel Absolut je vhodný pro spotřebiče s nízkou i vysokou teplotou spalin i pro kondenzační kotle a všechny další druhy paliv (plynných, kapalných i pevných). Schiedel Absolut lze použít pro spotřebiče nezávislé i závislé na přístupu vzduchu z místnosti.

Komíny Schiedel Absolut a spotřebiče nezávislé na vzduchu z místnosti

Komíny Schiedel Absolut jsou navržené pro využití také u spotřebičů nezávislých na přísunu spalovacího vzduchu z místnosti. Díky použití takových kotlů nedochází ke zbytečnému spalování již ohřátého vzduchu z obytné místnosti. Vzduch potřebný k hoření se přivádí z exteriéru buďto přidruženou šachtou komínu nebo například rourou vedenou pod podlahou – záleží na tom, který ze způsobů více vyhovuje konkrétní stavbě.

Kromě finanční úspory při vytápění objektů mají kotle nevyžadující přísun vzduchu z místnosti řadu dalších výhod. U klasických spotřebičů (kotle, kamna, krbové vložky) vyžadujících přísun vzduchu z místnosti totiž vzniká zvýšená nutnost větrání, dochází k odsávání kyslíku z místnosti a zároveň mohou vznikat problémy s používáním digestoře. Pokud je totiž spotřebič ve stejné místnosti jako digestoř, může při jejím zapnutí docházet ke zhoršení tahu krbu / kamen a někdy dokonce ke zpětnému tahu a tím i únikům kouře do místnosti. Klasické vzduch z místnosti vyžadující spotřebiče také nejsou vhodné do dobře utěsněných prostor.

Komínová vložka systému Schiedel Absolut

Komínový sytém Schiedel Absolut využívá tenkostěnných keramických komínových vložek v délce 1330 mm. Díky takto dlouhým vložkám (běžné systémy mají vložky dlouhé 33cm) je v komínu minimalizována možnost nežádoucích úniků spalin spárami mezi vložkami. Vložky jsou navíc spojeny speciální spárovací hmotou, která zajišťuje dokonalou těsnost celého komínového systému.

Profilovaná komínová vložka systému Schiedel Absolut je vhodná i pro kondenzační kotle a je odolná proti kyselinám, korozi i teplotním změnám.