Novinky a akce

Fotografie k novince SVISLÝ KOUŘOVOD - PŘÍMÝ KOMÍN

SVISLÝ KOUŘOVOD - PŘÍMÝ KOMÍN

Úterý 18. února 2020

Americký, skandinávský a kdoví ještě jaký název už jsem slyšel...

Svislý kouřovod plnící fukci komínového tělesa, tak je to správně v terminologii našeho technického názvosloví. Je vlastně úplně jedno jak tomu říkáme, důležité je, že všichni víme o čem je řeč. Je to elegantní řešení jak pomocí plechového vícevrtsvého komína vyřešit hlavně problém s místem. Tento komín totiž začíná až nad hrdlem našeho spotřebiče, nemá neúčinnou výšku a šetří tak místo. Vykazuje se lepším tahem a díky tomu, že je lehký, je možné ho opravdu založit až nad spotřebičem. Má však i své nevýhody, o kterých je zapotřebí také vědět. Finančně vyjde určitě na víc než "klasický zděný komín" a při provozu je mnohem teplejší až bych řekl horký, oproti klasickému zděnému komínu, u kterého asi víme, že se v něm topí, ale rozhodně se o něj nespálíme. 

Všechno se musí umět a tak vím, že je dnes moderní koupit si zděnou stavebnici komína na internetu a postavit si jej sám, u plechového komína bych tento postup rozhodně nedoporučoval. Jsou totiž opravdu specifika těchto komínů, které vyžadují odborný přístup a montáž, aby se nestal požádním nebezpečím pro Váš dům. Vím velmi dobře o čem píšu, jelikož se jejich problematikou zabývám již 20 let.

Plechové komíny totiž především v uzavřených, nevětraných stropech a prosupech dosahují na vnějším plášti takových teplot i 200stupňů a mohou tedy přilehlé spalné konstrukce i podpálit. 

zpět »