Poradna – Kominictví Pechlát

Telefon: +420 773 926 445

-1
0

Dobry den. Zajimalo by me, jestli je skutecne pravda to,co tvrdi stavitel naseho RD, ktery tvrdi, ze revize komina je mozna az po pripojeni krbu ci vlozky, drive to pry nejde. Dum je tesne pred kolaudaci a ja si myslim, ze po me na stavebnim urade budou vyzadovat i revizy komina. Topne teleso ke kominu planujeme zakoupit a zapojit az za nekolik let. Dekuji.

  • You must to post comments
0
0

Dobrý den pane,

tuto problematiku jsme s kolegy na Cechu resp. Společenstvu kominíků vyřešili již před lety a to co vám trvdí stavitel není pravda. Je jasné, že ke komínu, pokud je hotov a stejně tak i stavba, musí být možno vystavit z naší strany nějaký dokument ke stavu komína v daném čase. Jestliže na něj v danou dobu není připojen žádný spotřebič paliv, pak REVIZNÍ TECHNIK KOMÍNŮ (pozor, aby to nebyl jen držitel výučního listu anebo živnostenského listu v oboru kominictví) vystav na tento komín REVIZNÍ ZPRÁVU KOMÍNA !

Nevystaví se tedy na komín REVIZNÍ ZPRÁVA SPALINOVÉ CESTY – tak jak tento pojem zná naše norma 734201 a zároveň Nařízení Vlády 91/2010 Sb., ale prostě pro účely především stavebního řízení se vystavují tyto REVIZE KOMÍNA tedy pouze na ten komín a né na celou spalinovou cestu. Prostě proto, abyste měl něco v ruce pro účední šiml, který může takto spokojeně zařehtat.

Při připojování spotřebiče je však nurtné opravdu proces zopakovat a spolučeně s komínem zkontrolovat i kouřovod (propoj mezi komínem a spotřebičem) a spotřebič samotný + další věci jako PŘÍVOD VZDUCHU KE SPOTŘEBIČI, přístup k ústí komína atd.

Doufám, že jsem pomohl a přeji pěkné dny M.Pechlát

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 výsledků
Vaše odpověď

Prosím nejprve odeslat.

Scroll to Top