Poradna – Kominictví Pechlát

Telefon: +420 773 926 445

-2
0

Dobrý den ,

Potřeboval bych prodloužit komín o cca.2m,komín je cihlový /bílé cihly/,ale uvnitř je azbestová vložka/roura/komín je vně chaty tj.z venku,potřeboval bych do vně komína jinou vložku a komín zvednout,důvod jsou nová krbová kamna a mají nedostatečný tah,půl komína je původní /cihla červená-půl komína je dozděn cihla bílá,myslíte že by se s tím dalo něco udělat? Lokalita Mnichovice u Prahy -Božkov.Dalo by se uvažovat i novém komínu ,ale záleží na ceně.

Děkuji a s pozdravem P.Urban

  • You must to post comments
-1
0

Dobrý den pane Urbane,

děkuji za Váš dotaz, myslím si, že řešení exituje vždy. Ve Vašem případě bych jako nejrychlejší a nejlevnější řešení viděl osazení komín tak jak je nerezovým komínovým nástavcem o výšce těch 2 metrů viz http://www.kominy-prodej.cz/trivrstve-kominove-nastavce-dw-eco–izolace-25-mm-/kominovy-nerezovy-set-2000-mm-bez-strisky-plyn

Jedná se o řešení trvalé a za další i staticky nejlépe odolné. Kruh má totiž nejlepší aerodinamický tvar pro obtékání větrem a tak postačí nástavec o této výšce 3 bodově zajistit lanky z obchodu se spojovacím materiálem spolu s  3 napínáky je to za pár stovek vyřešené. U 2 navýšení stávajícího zděného komína si takové prodloužení staticky sice umím představit, ale už jenom ta montáž nebude nic snadného a zavětrování nákladné.

Jediné na co bych upozornil je pouze to zda nástavec volit s čistícím dílem viz foto. A to sice proto, že po namonstování to budete/anebo někdo jiný kontrolovat a čistit pouze zespoda, po demontáži nástavce anebo právě integrovaným čistícím dílem v nástavci.

Doufám, že jsem pomohl a přeji jen pěkné dny Michal Pechlát

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 výsledků
Vaše odpověď

Prosím nejprve odeslat.

Scroll to Top