Poradna – Kominictví Pechlát

Telefon: +420 773 926 445

-5
0

Dobrý den. Potřeboval bych vyčistit nerezový komín 150mm. Slyšel jsem že se to nemá provádět kovovovou štětkou ale plastovou. Poradíte co si mám koupit? Jestli nerezovou štětku se závažím alano, nebo plastovou štětku a tyče….

Děkuji za radu apřeji krásný den.

J. Koukal

  • You must to post comments
0
0

Dobrý den pane Koukale, dkěuji za Vaši otázku, je dobře, že na tím přemýšlíte. Co se týče čištění nerezového komína, tak zcela určitě nedoporučuji čistit klasickým ocelovým nářadím, které lze koupit v podstatě kdekoli.
Za mě osobně bych klidně koupil nerezvý štosákový kartáč viz odkaz níže a v kombinaci se správnými koncovkami a případně závažím používal na laně, tam mi, ale vadí to, že musím buď všechny ostatntní komponenty mít také z nerezu anebo gumy, abych ani jimi nepoškodil nerezovou cestu. Práce se závažím je podle mě dost nepřesná a upřednostňuji štosákový kartáč na tyčích, které mi pomáhají dostat se přesně tam kam potřebuji ze zdola i shora.

Pro výběr vhodného průměru štosákového kartáče se podívejte na toto video: http://www.kominy-prodej.cz/novinky/jak-vybrat-spravnou-stetku které jsem natočil z důvodu častých otázek na správný průměr a v našem eshopu lze objednat všechno potřebné http://www.kominy-prodej.cz/cistici-pomucky/

Osobně upřednostňuji nerezové kartáče/sluníčka oproti plastovým, které používáme spíše na spalinové cesty od plynových spotřrbičů, ale jejich použití rozhodně nevylučuji. Takže pro úplnou odpověď na Vaši otázku: osobně používám u tuhých paliv nerez kartáč a tyče a u plynných plast kartáč a tyče.

Mějete krásné dny a ať se daří Michal

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 výsledků
Vaše odpověď

Prosím nejprve odeslat.

Scroll to Top