Poradna – Kominictví Pechlát

Telefon: +420 773 926 445

Zodpovězeno
1
0

Dobrý den pane Pechláte,
kamnář nám chce při stavbě krbu vyvrtat nový otvor-jinde- do komína pro napojení krbové vložky.Stávající otvor zaslepit. Jaký by to mělo mít vliv na komín?Komín je nový, typu Schiedel. Děkuji za odpověď. Kupková

  • You must to post comments
Nejlepší odpověď
-1
0

Dobrý den paní Kupková,

musím říct, že tento typ dotazu se v poslední době od vás zákazníků, velmi množí. Je to zřejmě z toho důvodu, že krize udělala z mnoha řemeslníků specialisty “na všechno” a tak se vrhají do prací, ke kterým nemají mnohdy ani kvalifikaci/proškolení.
Netvrdím, že konkrétně Váš dodavatel není proškolený, ale mnohdy to tak bohužel v mé praxi revizního technika je.

Nemohu zde dávat “rozřešení” Vaší situace, protože to je jen a jen na Vás, já Vám však napíšu, jak přesně to má probíhat a kdo za co poté odpovídá. V případě nového komína v záruce smí nový otvor/zásah do komína určitého výrobce (HELUZ, CIKO, EKO) v tomto případě SCHIEDEL provádět pouze ten kdo má na tuto práci proškolení od daného výrobce. Vzhledem k tomu, že se jedná o změnu komína (úpravu) je naprosto NUTNÉ po tomto zásahu provést revizi spalinové cesty, kterou provádí autorizovaný Revizní technik komínů (u nás ve firmě máme tuto autorizaci například pouze já a můj otec). Pokud je splněno výše uvedené máte od výrobce komína stále platnou záruku na celek.
Pokud není něco z tohoto postupu dodrženo máte záruku už jen od konkrétního dodavatele nového vstupu do komína (zde kamnáře) a revizního technika, který komín po úpravě odsouhlasil.Fotky toho jak to dopadá když to dělá zhotovitel bez proškolení a praxe mi zabírají mnoho GB prosotru.

Jsem spíše toho názoru, že problémům je potřeba předcházet a nespoléhat na to, že to dobře dopadne. Takže Vás chválím za Vaši včasnou úvahu ještě před zásahem a veřím, že Vaše další kroky budou správné 😉

  • You must to post comments
Zobrazuji 1 výsledků
Vaše odpověď

Prosím nejprve odeslat.

Scroll to Top