Poradna – Kominictví Pechlát

Telefon: +420 773 926 445

Zodpovězeno
-1
0

Dobrý den,

Dostal se mi teď pod ruce takový zajímavy detail a vůbec netuším jak si s tím poradit.

Jedná se o již stávající krb a přístřešek (pergolu) kterou prachází komín od krbu. Bohužel člověk co pergolu stavěl se nad tím moc nezamyslel a následkem toho je že na Krb prší a v prostore sezení se dělají louže.

Potřebuji tedy poradit, jak zatěsnit mezeru mezi komínem a konstrukcí střechy. Viz posílám fotky danné situace.

Obrázky
  • Michal Pechlát
    Dobrý den pane Mudro, ještě jednou, děkuji za doplňující fotografie, k té Vaší pergole. V podstatě to co Vám kouká směrem dolů bychom potřebovali, aby Vám koukalo i nahoru ze střechy (ale ideálně z nerezu anebo jiného odolného materiálu), aby to vytvořilo lemování kolem komínků a nevpouštělo tekoucí vodu/sníh střechou dolů. Toto lemování se zpravidla dělá tak 15/20cm vysoké právě kvůli nárazovým lijákům a sněhu. Meziprostor mezi komínkem a lemováním se překryje límcem jak jsem již popsal níže. V tomto případě nelze komínek oplechovat jako standardní komín ve střeše, protože tím, že je neizolovaný tak při topení bude vykazovat tak obrovskou dilataci, že jakýkoli tmel použitý na utěsnění by se musel po každém topení obnovovat. Jediným řešením by v takovém případě bylo část, která prochází střechou udělat jako izolovanou a tu pak oplechovat ve střeše klasickým klempířským způsobem jako to děláme u zděných komínů. Hezké dny Michal P.
  • You must to post comments
Nejlepší odpověď
0
0

Dobrý den pane Mudro,
řešení je několik, ale na obrázku nevidím to jak to máte řešené shora tj. jak vypadá detail v prostupu komínku střechou v oblasti krytiny. Buď je možné udělat Vám obdélníkový límec kolem komínku, který by bránil vnikání vody do střechy, pokud v ní právě existuje nějaké přizvednutí, které by tomu vnikání vody bránilo.

Pokud nic takového ve střeše není nabízím Vám výrobu atypické průchodky jako na ilustračním obrázku pouze ta průchodka byla obdélníkového tvaru aby skrze ní mohl prostoupit ten Váš komínek. Prostor mezi průchodkou a komínkem by se uzavřel výše citovaným límcem opět obdélníkového tvaru.

Pokud to se mnou chcete dále řešit, pošlete mi prosím více detailních fotografií, pokud možno i prostor nad střechou.

Děkuji za Váš dotaz a přeji krásné dny

Obrázky
  • You must to post comments
Zobrazuji 1 výsledků
Vaše odpověď

Prosím nejprve odeslat.

Scroll to Top